Wydział Biologiczno-Rolniczy na Garden Expo II Podkarpacie Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu26.03.2019 12:40

W dniach 16-17 marca 2019r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego odbyły się II Podkarpacie Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Garden Expo, podczas których studenci SKN Krajobrazy oraz SKN Rolników „Włościanin” sekcja Architektury Krajobrazu, promowali Wydział Biologiczno-Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego. No stoisku wystawienniczym studencki prowadzili pokazy oraz quizy o tematyce ogrodniczej. Ponadto tragom towarzyszyła multimedialna prezentacja projektów studentów kierunku architektura krajobrazu.
Dużym zaniesieniem cieszyły się wykłady zaprezentowane przez pracowników Zakładu Architektury Krajobrazu oraz Katedry Agroekologii. Dr inż. arch. kraj. Agata Gajdek przedstawiła „Parki kieszonkowe w miastach”, dr inż. Tomasz Olbrycht „Pożyteczne organizmy w naszych ogrodach”, natomiast dr inż. Paweł Wolański omówił „Zioła w życiu człowieka".

Fotorelacja: A. Sasin, B. Zacharko