Warsztaty “Zostań Młodym Biochemikiem”15.06.2018 11:42

22 maja 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 27 z Rzeszowa uczestniczyli w warsztatach „Zostań Młodym Biochemikiem” zorganizowanych przez Katedrę Biochemii i Biologii Komórki. Uczniowie samodzielnie wykonali eksperymenty w ramach zajęć pt. „Antyoksydanty wokół nas” oraz „Dlaczego rośliny są zielone?” prowadzonych przed dr Sabinę Bednarską oraz dr Magdalenę Kwolek-Mirek. W przygotowanie oraz prowadzenie warsztatów aktywnie włączyły się także studentki I roku kierunku biologia Panie Kinga Goleń oraz Sabina Burek. Dzięki warsztatom uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem laboratoriów, samodzielnie wykonać proste analizy biochemiczne, aktywnie poszukiwać odpowiedzi na postawione przez prowadzących pytania. Odkrywanie tajemnic otaczającego świata dostarczyło uczniom wielu emocji. Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał Dyplom Młodego Biochemika.

Dziękujemy Pani Justynie Mroczek za udostępnienie zdjęć z warsztatów.