29 stycznia 2018 roku na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się konferencja pt. „Małe gospodarstwa rolne - siłą podkarpackiego rolnictwa”30.01.2018 16:09

29 stycznia 2018 roku na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się konferencja pt. „Małe gospodarstwa rolne - siłą podkarpackiego rolnictwa” zorganizowana przez: Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie oraz Wydział Biologiczno-Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Podkarpackiego oraz przedstawiciele rolników z Polski Południowo-Wschodniej (ponad 250 uczestników).

Podczas konferencji omawiano tematy związane z dofinansowaniem małych gospodarstw w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz perspektywą rozwoju rolnictwa w tej części Polski. Jednocześnie był to czas spotkania na jednej płaszczyźnie nauki z praktyką.