Bezpieczne i odpowiedzialne stosowanie środków ochrony roślin - seminarium szkoleniowe02.01.2018 21:26

19 grudnia 2017 roku na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się seminarium pt.: „Bezpieczne i odpowiedzialne stosowanie środków ochrony roślin”, prowadzone przez naukowców z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin oraz Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Tematyka wykładów obejmowała aktualne zagadnienia dotyczące m. in. zagrożeń wynikających z nieracjonalnego stosowania środków ochrony roślin, znoszenia i spływu powierzchniowego oraz postępowania z opakowaniami po preparatach chemicznych stosowanych
w rolnictwie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne, w których uczestnicy szkolenia organoleptycznie oceniali właściwości różnych rodzajów gleb pod kątem ryzyka spływu powierzchniowego środków ochrony roślin.

W seminarium wzięło udział około 150 studentów i pracowników Wydziału Biologiczno-Rolniczego.

Monika Kucharska-Świerszcz, Tomasz Olbrycht