Studenci kierunku ochrona środowiska na zajęciach terenowych w RPN26.06.2017 12:33

Dziewiątego czerwca br.  studenci drugiego roku ochrony środowiska (studia stacjonarne) realizowali ćwiczenia terenowe z ochrony przyrody na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zajęcia rozpoczęto w  Zwierzyńcu, gdzie znajduje się m.in. Stacja Bazowa Zintegrowanego Monitoringu Środowiska Przyrodniczego Roztocze. Tutaj mgr Tadeusz Grabowski, zastępca dyrektora RPN  zapoznał studentów z działaniem różnych technologii odnawialnych źródeł energii. Studenci poznali również metody i zakres monitoringu realizowanego w obrębie RPN, które przedstawił dr Zbigniew Maciejewski. Kolejnym punktem ćwiczeń był Ośrodek Edukacyjno-Muzealny, gdzie osobliwości Roztocza można poznać zwiedzając  wystawę p.t. „W krainie jodły, buka i tarpana”.
 Z walorami historycznymi tego miejsca np: barokowym kościołem na wyspie i   pomnikiem walki z szarańczą zapoznano się także  w Zwierzyńcu. Kolejne fakty historyczne oraz atuty przyrodnicze podziwiano już na ścieżce dydaktycznej na Bukową Górę.
W czasie wędrówki  na Bukową Górę   studenci zatrzymali się przed  Pomnikiem Pamięci Poległych Leśników, gdzie złożono kwiaty, jako dowód pamięci o ofiarach II wojny światowej.
Zajęcia terenowe studentów Wydziału Biologiczno-Rolniczego UR zakończyła wizyta na Stawach Echo oraz praktyczne ćwiczenia z pomiaru drzew pomnikowych w parku.

/j.m./