Otwarte posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej14.06.2017 14:30

We środę 14 czerwca br. odbyło się pierwsze otwarte posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego z udziałem Pani Wojewody dr Ewy Leniart oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Lucjana Kuźniara. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy oraz prezesi współpracujących z Wydziałem instytucji i firm, m.in.: Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Podkarpackiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”, P.W. BONUS Sp.j., EKO HYBRES Sp. z o.o. , GEECS S.A., Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw HORTINO Leżajsk Sp. z o.o, VIANAT Sp. z o.o. Sp. k., Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw "VORTUMNUS" Sp. z o.o.

Zasadniczym obszarem działania Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego jest integrowanie środowiska naukowego z gospodarką i otoczeniem poprzez wprowadzenie komponentu innowacyjności i optymalne wykorzystanie funduszy unijnych przeznaczonych na ten cel w perspektywie finansowej 2014-2020.(fot. Ł.P.).