Projekt badawczy „Polska wysokogatunkowa ekologiczna wołowina” na Wydziale Biologiczno-Rolniczym UR26.07.2018 09:35

Wydział Biologiczno-Rolniczy UR pozyskał projekt badawczy z programu „Współpraca” ogłoszonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tytuł projektu: „Polska wysokogatunkowa ekologiczna wołowina”.

Wartość projektu wynosi ponad 9 mln złotych.

Wydział występuje w roli partnera naukowego. Będzie realizował badania dotyczące między innymi opracowania technologii przetwórstwa, przechowywania i dojrzewania wołowiny. Liderem projektu jest Regionalne Towarzystwo Rolno-Przemysłowe „Dolina Strugu”. Ponadto w realizację projektu będzie zaangażowanych 9 podmiotów gospodarczych.