Przedstawiciele uczestników Międzynarodowej Letniej Szkoły „Zakochaj się w polskiej żywności” na spotkaniu z Panem Dziekanem Wydziału Biologiczno – Rolniczego UR08.07.2018 09:12

5 lipca 2018 r. u Pana Dziekana prof. dr hab. inż. Czesława Puchalskiego gościli przedstawiciele uczestników Międzynarodowej Letniej Szkoły „Zakochaj się w polskiej żywności”, która odbywa się w ramach programu CEEPUS na Wydziale Biologiczno - Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele akademiccy z czterech ośrodków zagranicznych:  Prof. Tihana Sudarić, Prof. Jadranka Deže (University of Osijek, Chorwacja), Prof. Miroslava kacaniova, dr Eva Ivanisova (Slovak University of Agriculture in Nitra, Słowacja), doc. Adrian Timar, doc. Elena Hilma (University of Oradea, Rumunia), doc. Silviu-Gabriel Stroe, doc. Laura Apostol (Stefan cel Mare University in Suceava, Rumunia).

W spotkaniu uczestniczyli również koordynator projektu dr Maciej Kluz wraz z dr hab. inż. prof. UR, Małgorzatą Dżugan . Podczas spotkania zaprezentowano program letniej szkoły oraz cel projektu. Omawiano plany dalszej współpracy naukowej między goszczącymi ośrodkami. Organizacja tego typu szkoły jest dobrym przykładem działań mających na celu umiędzynarodowienie naszego wydziału.