W piątek 27 października 2017 r. odbyło się II-gie posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Biologiczno-Rolniczego z udziałem Pana Lucjana Kuźniara, Marszałka Województwa Podkarpackiego. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy oraz prezesi współpracujących z Wydziałem instytucji i firm, m.in.: Departamentów Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Podkarpackiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”, Stowarzyszenia na rzecz Innowacyjności i Transferu Technologii HORYZONTY, Regionalnego Towarzystwa Rolno - Przemysłowego  "Dolina Strugu",  Fundacji Gospodarka i Przedsiębiorczość,  EKO HYBRES Sp. z o.o. , GEECS S.A.,  VIANAT Sp. z o.o. Sp. k., Zakładów Mięsnych SMAK GÓRNO, Firmy Wdrożeniowo – Wykonawczej "EKO-TECH", Südzucker Polska S.A. "Cukrownia Ropczyce", Młyn Frysztak Sp. z o.o.

Zasadniczym obszarem działania Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego jest integrowanie środowiska naukowego z gospodarką i otoczeniem poprzez wprowadzenie komponentu innowacyjności i optymalne wykorzystanie funduszy unijnych przeznaczonych na ten cel w perspektywie finansowej 2014-2020. (fot. Ł.P.).